בדק בית

לקראת מעבר דירה?

אתם צריכים חברת בדק בית שתעמוד מאחוריכם!

חברת אשמורת מספקת שירותי בדק בית לפרויקטים חדשים מקבלן ולדירות ישנות לפני רכישה. לא עוברים דירה לפני שמבצעים בדק בית מקיף ומדויק.

ההוצאה הכי גדולה בחייהם של רוב האנשים תהיה הבית שהם קונים. בהוצאה כל כך גדולה אין מקום לטעויות ואנו חייבים להבטיח כי הבית שאנו קונים נקי מליקויים ופגמים. שימו לב פעמים רבות יש בבתים בעיות וליקויים שיכולים לעלות לנו עשרות אלפי שקלים ואף יותר ולכן אנו צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לא לקנות בית עם ליקויים.

מדוע חובה לעשות בדק בית?

אז נתחיל רגע מהבהרה – אין חובה לעשות בדק בית, אבל כן מומלץ (ואפילו יותר ממומלץ) לבצד בדק בית לפני שנכנסים.

הדרך הטובה ביותר לאיתור ליקויים בבית היא באמצעות בדק בית. אתם חייבים להבין כי בדיקה של הבית שלכם יכולה לחסוך לכם המון אבל המון כסף ולכן חובה לעשותה. אל תגידו לא ידעתי ואל תזלזלו בבדק הבית מכיוון שיש לו השפעה עצומה על הכיס שלכם ועל המצב הכספי שלכם.

שאתם הולכים לרכוש רכב חדש, שלרוב עולה הרבה הרבה פחות מבית, אתם עושים בדיקה ומשקיעים כדי לוודא שלא “נפלתם”. אותו הדבר במקרה של בית חדש, רק שכאן הבדיקה תהיה יותר ארוכה, יותר מפורטת ותיכנס לכל פרט ופרט בבית שלכם כדי לוודא שאכן קיבלתם את התוצר הראוי בהתאם למחיר ששילמתם ולמפרט.

האם זה משנה מי עושה את בדק הבית?

אם אתם רוצים לבצע בדק בית אתם חייבים להבטיח כי הוא יתבצע ברמה הגבוהה ביותר שיש וזאת בכדי לאתר ליקויים בבית שלכם. אם בדק הבית לא יהיה מקצועי וטוב אתם תהיו בבעיה קשה ובכך לא כדאי לכם לזלזל.

בדק בית איכותי יבוצע על ידי מהנדס בדק בית מוסמך עם ידע, ניסיון ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת. אנחנו בנווה אשמורת דואגים להתחדש ולהביא לכם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר וזאת על מנת שתקבלו את התוצאה המדויקת והטובה ביותר.

האם בדירות חדשות גם כדאי לעשות בדק?

חד משמעית!

דירה חדשה מקבלן, בשונה מדירה יד שניה, חשופה להרבה מאוד ליקויים שנוצרו תוך כדי הבניה והתפקיד שלנו כמבצעי בדק בית היא לזהות את הליקויים הללו ולהתריע בפני הקבלן שיטפל בבעיה.

דירה יד שניה גם זקוקות לבדק בית, אך חשוב להבין כי דירות אלה עברו בקרה לאורך השנים בהם גרו בדירה, ליקויים טופלו ואולי אף בוצע בדק בית גם בעבר.

בדירות חדשות מקבלן הדעה שלנו היא זה שחובה לבצע בדק בית. נכון שיש שנת בדק והקבלן מחויב לטפל לכם בליקויים שהתגלו במהלך השנה (ואף אחריה), אך תזכרו שאת התיקונים האלה הקבלן יבצע בזמן שהותכם בדירה, מה שעלול לפגוע בשגרת החיים שלכם ולהקשות מעט על התהליך.

מה עושים עם ממצאי הבדיקה?

לאחר שסיים מהנדס בדק בית את הבדיקה ורשם עבורכם דו”ח פרטני ומקיף, יש לגשת עם דוח זה לקבלן ולתאם יום או מספר ימים מרוכזים בהם הקבלן צריך לטפל בליקויים שנמצאו. ההמלצה היא לרשום לשלוח את הדוח לקבלן באמצעות מייל או ווטסאפ כדי שיהיה תיעוד מתי נשלחו הליקויים על מנת לוודא כמה זמן לוקח לקבלן לטפל בכל הממצאים הללו.

אפשר ואף רצוי לבקש הערכת זמנים לביצוע הליקויים.

הקבלן מתנער... מה עושים?

חשוב לדעת בשלב זה שהקבלן המצבע מחויב לטפל בליקויים אשר התגלו בדוח ולמצוא פתרונות לכל הממצאים. במידה ולא יעשה זאת, אתם רשאים לתבוע בבית המשפט ודוח בדק הבית קביל ומחייב.

אנחנו בנווה אשמורת עומדים מאחוריכם במקרים כאלה ונוכל להגיע להעיר במקרה הצורך. העדות תיתן על ידי המהנדס המבצע.

מה בודקים בתהליך בדק בית?

בדק בית זו בדיקה שמכסה את כל הבית והמרכיבים הכלולים בו והיא כוללת מספר רב של בדיקות אשר מבוצעות לאורך הבדיקה. אלו הדברים אשר נבדקים לאורך תהליך בדק הבית על ידי מהנדס :

 • עבודת הריצוף – פגמים, שקעים, מילויי רבה, שיפועים ווידוא שאין חריגה מהסטנדרט המקובל.
 • מערכות אינסטלציה – הכוללת כלים סניטריים, אמבטיה, דודי שמש ובדיקה שהם אכן תואמים את המפרט שעליו התחייב הקבלן.
 • מערכות חשמל – בדיקה ויזואלית בלבד.
 • ליקויי שלד במבנה – סדקים, עקמומיות בקירות, קילופים ועוד
 • בעיות רטיבות – בדיקת רמת לחות וצילום קו צנת באמצעות מצלמה תרמית
 • מחסן – במידה ויש, גודל המחסן וכדומה
 • עבודות גבס, אלומיניום ועוד
 • חצר, מרפסות ופיתוח.
 • מערכות מיזוג אויר – וידוא העברה תקינה של מערכות המיזוג.
 • חניה
 • גגות ורעפים
 • בדיקת התוכנית האדריכלית – מדידת המבנה ביחס לתוכנית ווידוא אם קיימת חריגה שחורגת מהסטנדרט.
 • בעיות איטום במבנה.
 • בדיקת המפרט הטכני

נסכם,

לא נכנסים לפני שבודקים!

אנחנו בנווה אשמורת חורטים על דגלנו איכות, דיוק ומצוינות בתהליכי בדק בית, פיקוח בניה וניהול פרויקטים.

נשמח לחלוק איתכם את רגע הכניסה לביתכם החדש, שבנוי כראוי (אחרי שוידאנו את זה) ושיספק לכם הנאה בדיוק כפי שדמיינתם לאורך השנים.

בשעה טובה 🙂

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?