מתי מומלץ לעבוד עם חברת פיקוח בניה

תהליכי שיפוץ ובניה טומנים נחשבים למלאכת מחשבת של ממש וטומנים בחובם לא מעט אתגרים, אנשים רבים תוהים מתי מומלץ לעבוד עם חברת פיקוח בנייה והאם כדאי להם לעבוד עם חברה זו. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – בדיוק לשם כך אנחנו פה לעשות לכם מעט סדר.

מה הם המקרים בהם נזמין מפקח בנייה?

אנשים רבים תוהים מתי אנו נרצה להזמין מפקח בניה, אם נרד לעובי הקורה אנו נראה מגוון רחב של מקרים בהם אנו נרצה לעבוד בצמוד אל מפקח בניה. בדרך כלל מפקחי בניה הינם בעלי מקצוע הלוקחים חלק במגוון רחב של פרויקטים המתבצעים על ידי קבלני בניה לצד פרויקטים קטנים כגדולים למשקי בית פרטיים.

אנו מאמינים כי בכל אקט של שיפוץ כללי, הרחבת בנייה ו/או בנייה של נכס יש צורך בהזמנת מפקח בניה ייעודי. תפקידו של מפקח הבנייה הוא להיות הפנים, העין והאוזניים של הלקוח בשטח ולפקח על כל המתבצע בשטח בצורה מקצועית ובלתי מתפשרת – כך שהאינטרסים של הלקוח מקבלים מענה ומעטפת מלאה.

מפקח הבניה עוקב אחרי כל תהליכי הבנייה ותפקידו לראות שכל העבודה מתבצעת בהתאם לכל תקני הבטיחות המחמירים לצד תוכנית עבודה מפורטת ומסודרת שצריכה להיות מיושמת בשטח – בהנחה והקבלן המבצע ו/או מי שמטעמו לא יפעל לפי אלו יפעל המפקח לתקנם.

מי הם הלקוחות של מפקחי בניה?

חוג הלקוחות של מפקחי בניה הינו עשיר במיוחד, אנו רואים מפקחי בניה העובדים בצמוד אל אדריכלים פרטיים, משרדי אדריכלות, קבלנים, מהנדסים, ארגונים, מוסדות ממשלתיים ואף עבור לקוחות פרטיים. כל אדם ו/או ארגון המבצע פעילויות בנייה שונות רואה את הצורך במפקח בנייה אשר יתפקד כאיש מקצוע מטעמו בשטח.

מפקח בניה – מה הם התהליכים שמתבצעים?

מפקח בניה הינו חלק בלתי נפרד מן תהליכי הבנייה המתבצעים ומבצע מגוון רחב של פעולות לשם ביצוע מלאכת הבניה בצורה נכונה תוך כדי שהוא עובד ללא לאות לשמור על האינטרסים שלכם. בין הפעולות השונות בהן מפקח בניה לוקח חלק אנו רואים:

  • מציאת קבלן – מפקח בניה המתמחה בתחום ידע לכוון אתכם אל אנשי המקצוע הטובים ביותר ויעזור לכם למצוא את הקבלן הטוב ביותר לשם יישום פרויקט הבניה שלכם. כמו כן ידע מפקח הבניה לעקוב אחר ההצעות השונות שקיבלתם לפרטי פרטים ולמצוא עבורכם את ההצעה הכדאית ביותר.
  • עריכת חוזים – מפקח הבניה ידאג לבצע מגוון רחב של פעולות לרבות עריכת חוזים אל מול ספקי ונותני שירות איתם תקחו חלק. מאחר ומפקח בניה הינו בעל ניסיון רב בתחום הוא ידע על מה להתעכב וידאג לפיקוח על יישום החוזים בשטח.
  • עבודה אל מול קבלנים ושאר אנשי המקצוע – מפקח בנייה דואג לבדוק שכל המלאכות מתבצעות כסדרן ולפי תוכנית עבודה מפורטת ומסודרת תוך כדי עמידה בבטיחות ובלוחות זמנים. כמו כן יבדוק מפקח הבניה שכמות חומרי הגלם והעובדים שמגיעים לשטח הינם כפי שצוין בחוזה.
  • בטיחות – מפקח הבניה ידאג שכל בדיקות הבטיחות יתבצעו כסדרן וידאג לקבל דוחות מפורטים מעת לעת על כל הנעשה בשטח.

חשוב לציין שאלו הם רק חלק קטן מן השירותים הניתנים על ידי חברת פיקוח בניה המתמחה בתחום, השירותים ניתנים בהתאמה אישית ללקוח ולצרכים בשטח.

״האם כל אחד יכול להיות מפקח בניה?״

אנשים רבים תוהים האם כל אחד יכול להיות מפקח בניה, התשובה היא חד משמעית לא. מפקח בניה הינו בעל מקצוע המתמחה בכל תקני הבניה על כל רבדיו לצד היכרות עם חוקי הבניה ונהלי הבטיחות השונים באתר עבודה. כמו כן על מפקחי בניה לעבוד קורס והכשרה מתקדמת של משרד העבודה. מפקח בניה הינו בעל מקצוע בעל תעודת גמר, תעודת מפקח מטעם ארגון הקבלנים ותעודת מפקחי בניה מטעם משרד הפנים.

מפקחי בניה יכולים להיות אך ורק בעלי מקצוע מהתחום, לרבות – מעצבי פנים, אדריכלים, קבלנים, מנהלי פרויקטים והנדסאי בניין.

אמרתם פיקוח בניה אמרתם נווה אשמורת

תוכן עניינים

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?