שלבי הליווי של מפקח הבניה

מפקח בנייה הינו אדם פרטי או חברת פיקוח חיצונית אשר נועדה לנהל ולפקח על פרויקטים בבניה לאורך כל שלביה. במאמר זה נפרט על שלבי הליווי של מפקח הבניה ונסביר מדוע כדאי לכם לשלב מפקח בניה לאורך תקופת הפרויקט שלכם.

שלבי הפיקוח בקצרה

 1. שלב המשא ומתן – סיוע לבעלי נכסים בכל המשא ומתן והמשא ומתן עם היזם כדי להשיג מפרט טכני חדש.
 2. תחומים משפטיים – בעלי רכוש נלווים בכל שלב של ההכנות וההערות של ההסכם.
 3. שלב החוזה – המלווה את המחזיקים במעמד של חתימת חוזה, מענה לכל השאלות והסבר לכל המחזיקים בהליך החתימה והתשובה.
 4. שלב הגשת התוכניות – הגשת תוכניות לעירייה ויישום כל השינויים שהובטחו בתוכנית שהוגשה.
 5. שלב הבנייה – כולל ביקור שבועי באתר הבנייה ושימוש בחומרים ובהתאם להסכם. זה כדי להבטיח שלא יהיו שינויים בלתי צפויים בביצוע בפועל. הכן דו “ח בדיקה חודשי לבעלי נכסים ועורכי דין עבורם. כולל כל יוצאים מן הכלל.
 6. שלב המסירה – נעשים על ידי ליווי כל בעל נכס וסיור הנכס כדי לסייע באיתור כל ליקויים הזקוקים לתיקון.
 7. שלב שנת הבדק – כל בעל נכס ילווה במהלך סיור כל ליקויי הרכוש לצורך איתור כל הדרוש לתיקון.

צוות הפיקוח מיומן ומנוסה בכל תחום של תשתיות, בנייה, שיפוצים וניהול מערכת ביוב אחראי לפיקוח שלנו. צוותי הפיקוח שלנו מחויבים להשגת איכות העבודה הטובה ביותר באתר שבו הפרויקט מתרחש. כל זה נעשה באמצעות הפקדה נוספת עבור כל אחד מהפרמטרים המקצועיים האלה:

 • השגחה על הקבלן.
 • מעקב מתמשך אחר התקדמות הפרויקט
 • קבע יעדי ביצוע המבוססים על לוח זמנים מתוכנן

כמה שווה לכם השקט שלכם? זה בהחלט הרבה כסף. אנשים רבים איבדו שלוותם כאשר בנו או שיפצו אותם. לעתים קרובות הם גילו שהעבודה הייתה למעשה עבודה במשרה מלאה שממש השתלטה על החיים שלהם ולמען האמת, בלי הרבה ידע בתחום מהצד שלהם.

מפקח בניה חיצוני נותן לכם שקט

מפקח בניה אחראי לניתוח ובניית תקציב לפרויקט שלך, ולאכיפתו בעבודה. הוא אחראי ליצירת לוח הזמנים של הפרויקט ולוודא שהוא קיים. המפקח של בניה גם בוחר את המקצוענים ומעריך את הכישורים המקצועיים שלהם. הוא סוקר את קבלני המשנה ומקים איתם קשרים וחוזים. הוא גם מנהל משא ומתן ומתאם מראש אל גב עם הספקים.

מפקח בניה הוא אדם בעל ידע הנדסי. זה בדרך כלל האדם שסיים את לימודיו בבניין עם ניסיון רב בבניית בתים. הוא המומחה בפרויקט הבנייה. הוא אחראי לכל ההחלטות ההנדסיות. היא משמשת כוח עזר למהנדס ולאדריכל באתר הבנייה. הם יבקרו באזור רק פעם אחת בחיי הפרויקט. עם זאת, מפקח הבנייה יהיה שם כל יום. מה המחיר של מפקח בנייה? חשוב להשוות את הזמן שאתה מבלה בעבודה עם המחיר של הזמן שלך. בלעדיו, לא היית יכול ללכת לעבודה כל יום.

איך פיקוח בניה יכול לחסוך לכם כסף?

פיקוח על הבנייה כולל ליווי של פרויקטים לבנייה ופיקוח על העבודה בפועל. בין אם הפרויקט עצמאי, קבלנות, תמ “א 38 או שיפוץ נרחב, לממונה על הבנייה יש מטרה אחת: למנוע ליקויי בנייה. בנייה שגויה היא הסיבה לליקויים מבניים. משמעות הדבר היא שהקבלן לא פעל על פי התוכניות או אם הבנייה אינה בטוחה.

פיקוח מקצועי על הבנייה חיוני כדי להימנע או להפחית את הסיכון של ליקויי בנייה. הדבר עלול להביא לחיסכון של אלפי שקלים בעלויות עבודה נוספות ולתיקונים על ידי הקבלן או הדיירים העתידיים. למרות שעלויות הפיקוח על הבנייה עלולות להיות קטנות, החיסכון מהימנעות מליקויי בנייה יכול להסתכם בכמה אלפי שקלים. שליטה בבנייה במהלך הבנייה יכולה לזהות ולמנוע פגמים עתידיים בבנייה שעלולים להוביל לירידה בשווי הדירות. בניית בניין דורשת הרבה זמן, מאמץ, תיאום, סובלנות, מיקוח והשקעה כספית. אם אנו רוצים לקנות דירה, עלינו לשקול את עלויות הבניין ואת עלויות המפקחים על הבנייה. הם אחראים לבניית הבניין ולמלא תפקיד מכריע בתהליך.

למה צריך בכלל פיקוח בניה?

פיקוח בניה מאפשר לך לפקח ולבקר את כל תהליך הבנייה מההתחלה ועד הסוף. הפיקוח על הבנייה משמש להבטחת עבודות הבנייה בהתאם לכל הקווים המנחים, בהתאם ללוחות הזמנים והמפרטים הטכניים. השגחת הבנייה מתבצעת על ־ ידי מפקח בנייה, המפקח על בניית הבניין ועל עבודתם של הפועלים השונים. מטרת הבניה היא להבטיח שהבית שלך יעמוד בתקני הבנייה.

שלבי הפיקוח לאורך הבניה

הפיקוח על הבנייה מתבצע במהלך כל תהליך הבנייה.

שלב התכנון כולל בחירת מתכננים, הערכות תקציב ובחירת ספקים. הדבר כולל גם מעקב אחר מסמכים ובנייה נלווית, הכוללת אישור בנייה ובנייה. הם יוצרים תוכנית לבניית הבית או הבניין. זה כולל את הקבלן המבצע, קבלן כללי, צנרת, חשמל וריצוף. חיוני לתאם את כל היבטי הבנייה.

פיקוח הבנייה כרוכה בפיקוח של קבלנים לאורך כל התהליך. זאת בהתאם למפרט הטכני, לדרישות הרשויות השונות, למכשירים השונים ולגורמים נוספים. אדריכל, מעצב פנים ופרופסורים אחרים מספקים הדרכה מקצועית במהלך הבנייה. הבנייה בוחנת את המבנה כדי להבטיח שאין ליקויים נוספים ושהאלמנטים חזקים מספיק לבניין.

המפקח על הבנייה יהיה גם על הקרקע לעתים קרובות יותר, מה שיפחית את משך הזמן המבוזבז ויגדיל את השימוש בחומרים, ויבטיח שהעבודה תושלם בצורה יעילה ומהירה יותר. נוכחותו על הקרקע בסופו של דבר תחסוך לך זמן וכסף.

מפקח בניין, שלא כמוך, מסוגל להבין את השוק ואת המקצוענים. הם גם מכירים את רמת המקצועיות, האמינות, הניסיון והאמינות של האנשים איתם הם מתמודדים. שנים רבות של ניסיון בתעשייה מאחוריו. רוב קבלני המשנה והספקים לפרויקט אינם לקוחות לכל החיים. הם מעוניינים לעשות את העבודה הטובה ביותר כדי שהם יוכלו לשמור על לקוח חוזר. הוא יכול לנהל משא ומתן על המחירים הטובים ביותר, מה שהופך את השאלה של עלות של מפקח בנייה לא רלוונטי.

לטווח ארוך, עלות בניית המפקח שווה ומצדיקה את המחיר.

לכל פרויקט בנייה יש אלמנטים בלתי צפויים שלא הולכים לפי התוכנית. אתה צריך מישהו שיעזור לך להתמודד עם הפתעות בלתי צפויות. עלותו של מפקח בנייה צריכה להיכלל בהוצאות הכלליות שלך. זו הוצאה רווחית שמשתלמת לטווח הארוך, למרות היותה יקרה.

מי הוא המפקח על בניה?

מפקח בניה הינו אדם בעל רקע הנדסי והוא מיומן בניהול פרויקטים. הוא סיים בהצלחה את לימודי הנדסת הבנייה שלו ויש לו ניסיון רב בבניית בתים. הוא האוטוריטה המקצועית של פרויקט הבנייה. הוא מנהל ההנדסה. הוא גם כוח העזר של המהנדס והאדריכל באתר הבנייה. בעוד הם יגיעו לאזור רק פעם אחת בחיי הפרויקט, הממונה על הבנייה הוא.

סמכויותיו ותפקידיו של המפקח של בניה

המפקח של בניה אחראי לניתוח ובניית תקציב מפורט. הוא גם אוכף אותו באתר. המפקח של בניה גם סוקר את הכישורים המקצועיים של המעורבים בפרויקט. הוא סוקר את קבלני המשנה וקובע חוזים איתם. בנוסף, הוא מנהל משא ומתן ונקודות ציון עם הספקים. הוא אחראי לתשלום המקצועי ולשמירה על תזרים המזומנים. הוא גם מסייע ברכישת חומרים ודיווחים לך. לא רק כמה מכוחותיו הופכים אותו לממונה על הבנייה לשווה את המחיר. הוא האיש שמגן על האינטרסים שלך.

מפקח בניה לבית פרטי

מפקח בנייה חיוני בבניית בית פרטי. למרות שעלות הפיקוח על הבנייה נעשית יקרה יותר, זה עדיין חיוני. בניית בית פרטי היא תהליך מסובך. יש שלבים רבים בבניית הבניין. שלב התכנון האדריכלי של הבנייה מתחיל עם פריסת הקירות החיצוניים והפנימיים, כמו גם המיקום והסידור של חדרי המדרגות. זה יקבע את מיקומם ומיקומם של חדרי אבטחה ומערכות חשמל וצנרת. מפקח הבנייה שלך יפקח ויתאם את ביצוע התוכניות. הוא יגיש לכם את כל האישורים הדרושים כדי להתחיל בתהליך הבנייה.

התעמתות עם קבלנים

שיפוץ או בניית בית הוא פרויקט גדול. זהו תהליך דינמי ומורכב הכרוך ביותר מסתם השקעה כספית. זה גם דורש משאבי זמן מרובים. זה יכול להיות כמעט עבודה במשרה מלאה. למעשה, מפקח הבנייה הוא זה שמשמש כמתאם העל ובורר-על במצבים שונים. העובדה שהוא מעסיק יכול לגרום למצב שבו תוכל לחסוך הרבה כסף. אם קיימת מחלוקת בין עובד לקבלן בנוגע לתשלום עבור עבודה, והקבלן מבקש תשלום נוסף, המפקח על הבנייה יידע בדיוק על מה הוסכם, מה שולם, מה נעשה ומה טרם נעשה.

מומחיות והיכרות בשוק.

המפקח של בניה הוא אדם מסוג אחר. הוא מכיר את השוק ואת המקצוענים. יש לו ניסיון של שנים רבות בתחום והוא ימשיך בעבודתו גם לאחר סיום הפרויקט. הוא לקוח שניתן לסמוך עליו על קבלני משנה ומקצוענים. לכן הם מעוניינים מאוד להופיע.

אנחנו מציעים פגישה לפני התייעצות על קפה. במהלך פגישה זו, נבחן את פרטי הפרויקט שלכם ונכין תקציב ומכרז לניהול ופיקוח על פרויקט הבנייה שלכם.

מהו תפקידנו בשליטה בתשתיות ובבנייה? ‏

 • לחסוך לכם כסף
 • לחסוך לכם טעויות לאורך תהליך הבניה
 • לשמור על התקציב שלכם
 • להקנות לכם שקט
 • לייעץ בקבלת ההחלטות
 • לסייע בבחירת אנשי מקצוע מקצועיים ומנוסים
 • לנהל מכרזים מול בעלי המקצוע ולהתמקח
 • לנהל את זמני הביצוע של הפרויקט
 • בקרת תשלומים בהתאם להתקדמות הפרויקט
 • לפקח על כל בעלי המקצוע
 • לוודא תאימות לתוכניות הפרויקט
 • לבקר את חומרי הבניה איתם משתמשים לאורך התהליך
 • לבצע בקרת איכות לפרויקט
 • לסייע בהיתרי בנייה
 • להפעיל יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה

אם אתם רוצים להיות בטוחים שהפרויקט שלכם יצליח ויעמוד בציפיות שלכם – יש לנו על מה לדבר. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע.

נווה אשמורת פיקוח בניה

תוכן עניינים

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?