הכנת כתבי כמויות

לקראת פרויקט בניה?

הכנת כתבי כמויות - כל מה שצריך לדעת

חברת אשמורת מציעה שירות מקצועי של הכנת כתבי כמויות לביצוע פרויקט. החיסכון שלכם בהוצאות על חומרים לטובת ביצוע הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

שיפוץ בתים ובנייה חדשה של בתים או דירות זה לא דבר פשוט. אחד הדברים הכי חשובים בכל תהליך של בניית בית או דירה זה קודם כל להכין כתב כמויות.

הכנת כתבי כמויות יכולה לסייע לנו לחסוך בעלויות של שיפוץ הבית שלנו. עלויות השיפוץ או הבנייה נגזרות גם מהעלות של כוח האדם וזמן העבודה שלו וגם מעלות חומרי הגלם שעושים בהם שימוש בבנייה. בכתב הכמויות המהנדס, הקבלן או האדריכל ומעצב הפנים מחשבים לפי שטח הדירה או הבית כמה חומר גלם צריך מכל סוג חומר (קרמיקה, צבע, גבס, מלט וכדומה) לכל חדר או חלל בבית.

מה זה בעצם כתבי כמויות?

כתב כמויות זה למעשה רשימה של הכמויות שצריך מכל חומרי הגלם לבנייה של כל חלקי הבית מהמטבח ועד חדר השינה או המרפסת. בכתב הכמויות כותבים כמות לפי ליטר, מטר או כל כמות אחרת. כך למשל את כמות הריצוף לבית נחשב לפי שטח הבית וסוג הריצוף שאנחנו רוצים לכל חלל בו והשטח הספציפי של חלל זה.

מי יכול להכין כתבי כמויות?

בדרך כלל איש המקצוע שיכן את כתב הכמויות יהיה או הקבלן או מעצבת הפנים או האדריכל.

הכנת כתבי כמויות חשובה במיוחד כי היא חישוב לא נכון של כתב הכמויות יכול מצד אחד לגרום לנו להוציא יותר מדי כסף על חומרי גלם או מצד שני להיות במחסור של חומרי גלם שיכול לגרום לעיכוב בעבודה על שיפוץ או בניית הדירה\בית. חשוב מאוד לבצע את ההכנה של כמויות חומרי הגלם בשלב שלפני תחילת עבודות הבנייה של הבית כי אז בזמן הבנייה כבר הכול יהיה זמין באתר הבנייה ולא נצטרך להתעכב בגלל מחסור בחומרי גלם.

למה בעצם צריך כתבי כמויות?

יש צורך בכתבי כמויות כי זה יכול לסייע לנו במספר רבדים שונים:

  1. זה יכול לתת לנו הערכה גסה כמה עבודות הבניה יעלו כולל העלות של חומרי הגלם.
  2. זה יכול לסייע לנו לעבוד מהר יותר.

יש להכין את כתב הכמויות רק לאחר שכבר יש לנו תוכניות עיצוב ואישור לכלל התוכניות של הבית או הדירה. הכתב כמויות קשור גם לבנייה עצמה וליסודות של המבנה וגם לחלקים “האסתטיים” יותר בבנייה ובעיצוב כמו בחירה של סוג משטח העבודה למטבח או בחירה איזה ארונות מטבח יהיו לנו.

למה חשוב לדייק בהכנה של כתבי כמויות?

 אחד הנושאים הכי חשובים בהכנה של כתב כמויות זה הדיוק. כמובן, שתמיד עדיף לקחת קצת עודף בחישוב כתב הכמויות למקרה שיהיו תקלות או בעיות בבנייה (כמו למשל חומרי גלם שיהרסו או יפגעו בגלל טעויות של העובדים בשטח או לעתיד אם נרצה לשפץ את הצנרת בבית ולהשאיר את אותו סוג הריצוף). קיים איזון עדין בין קנייה של יותר מדי או פחות מדי חומרי גלם – ואיזון זה תלוי בחישוב נכון של כתב הכמויות.

בסופו של דבר, חשוב מאוד שנדע לכלכל את צעדנו נכון כאשר אנחנו בונים בית או משפצים את הבית שלנו. בניית בית או שיפוץ שלו זה הוצאה כספית גדולה מאוד ולכן חשוב לעשות זאת באופן מסודר ומדוד. ככל שנתכנן באופן יסודי יותר את שיפוץ או את בניית הבית שלנו וניתן דגש לעבודה דרך תוכניות וכתב כמויות מסודרים העבודות יהיו זולות יותר וישתלמו לנו יותר. שיפוץ או בניה יכולים להפוך לבור ללא תחתית ומשום כך חשוב מאוד לדעת לשים להם גבול ולתכנן אותם לפרטי הפרטים כבר בהתחלה שלהם.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?