מפקח בנייה

מפקח בניה של נווה אשמורת מאחוריך

פיקוח בניה מקצועי ואיכותי

חברת אשמורת מספקת שירותי מפקח בניה צמוד וניהול הפרויקט משלב החתימות ועד לחתימה הסופית.

שיפוץ תמ

מיהו מפקח הבנייה?

ניהול של פרויקט בנייה היא ללא ספק עניין מורכב. התקדמות הפרויקט דורשת מהאחראי עליו לא רק להעסיק אנשי מקצוע איכותיים, אלא גם לוודא שהעבודה מתקדמת ונעשית באופן יסודי ושכל האישורים הנדרשים עבור הרשויות על התקדמות הפרויקט נשלחים בזמן. במילים אחרות, ריכוז של פרויקט בנייה באופן עצמאי על ידי היזם היא אמנם אפשרית, אך זו צפויה עבור רבים מאיתנו להוות אתגר ממשי.

מפקח בנייה הוא איש מקצוע שתפקידו הוא להיות אחראי על פרויקט הבנייה שלכם בשלמותו, קטן עד גדול כאחד. לאחר העסקתו בתחילת הפרויקט הוא ידאג לבחירה של אנשי מקצוע איכותיים במכרז, יתייעץ מבעוד מועד עם האדריכל על קשיים שעשויים עוד להגיע, ייצור מסגרת התקציב, יארגן לוחות זמנים ועכשיו כשיסודות הפרויקט כבר יהיו מאורגנים – הכל אמור כבר להתקדם. בשגרת הפרויקט השוטפת מפקח הבנייה מייצג את הצד של היזם בפרויקט מול אנשי המקצוע ומוודא שהעבודה מתקדמת ונעשית באופן ייסודי, ומול הרשויות שצריכות לקבל עדכונים שוטפים אודותיו.

באופן כזה, ליוזם הפרויקט תיחסך התעסקות ממושכת מול הגורמים השונים המעורבים בפרויקט, אשר בחלקה המשמעותי נוגעת לתחומים אשר חסר לו הידע הנדרש. 

האם חובה להעסיק מפקח בנייה?

עקרונית, אין תקנה המחייבת בחוק העסקה של מפקח בנייה לפרויקט האישי שלכם. עם זאת, ישנו יתרון משמעותי בהעסקה של מפקח בנייה בפרויקטים קטנים וגדולים כאחד והוא החיסכון המשמעותי בכסף. בסופו של דבר, למרבית האנשים אין את היכולת והידע הנדרש לטובת ניהול אידיאלי של פרויקט בנייה ובמידה ורכשו את הידע – סביר כי אין להם את הזמן הנדרש.

מפקח הבנייה מגיע במהלך הפרויקט לשטח ומוודא שהעבודה נעשית באופן לא מחופף ובכך מונע ליקויים עתידיים שעשויים להיות בהמשך יקרים מאוד לתיקון. ליקויים אלה לא פעם יכולים להיות מאופיינות בעלויות תיקון אשר גבוהות יותר באופן משמעותי מאשר העסקה של איש מקצוע שפשוט מוודא שהעבודה נעשית כראוי במהלך הבנייה.

אלו פרמטרים משמעותיים בבחירת מפקח בנייה?

בחירה של מפקח בנייה, כמו בבחירת כל איש מקצוע היא עניין שעשוי להיות מורכב עבור רבים מאיתנו. כיום אין הסמכה פורמלית רשמית להתבסס עליה בבחירת מפקח בנייה ולכן, הדבר המהותי ביותר בבחירת איש המקצוע הנכון הוא הניסיון שצבר בעבר.

חשוב לוודא שמפקח הבנייה שבו אתם מעוניינים להיעזר התנסה בפרויקטים דומים לשלכם ומכיר את התחום מקרוב. פרמטר משמעותי נוסף בבחירת מפקח הבנייה הוא כמובן כישורי יחסי האנוש שלו. 

בסופו של דבר מדובר באיש מקצוע שתפקידו לתווך ולקשר בין אנשי המקצוע השונים והגורמים הבירוקרטיים ברשויות. לכן, אדיבות, נועם הליכות ואינטליגנציה רגשית מהותיים לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר. 

כמה עולה שירות של מפקח בנייה?

מחיר שירות של מפקח בנייה נקבע באופן חודשי או פר פרויקט. בתמחור חודשי, עבור פרויקטים פשוטים המחיר עומד על 5,000-8,000 ש”ח לחודש ועבור מורכבים 10,000-12,000 ש”ח לחודש. פרויקט בנייה לוקח בממוצע כשנה ובהתאם, ניתן לחשב את התעריף הצפוי עבורכם.

 שירות של מפקח בנייה שנקבע פר פרויקט עומד על 1-2% מעלות הפרויקט בליווי בשלב טרום הבנייה ו-2-6% מעלות הפרויקט בליווי של שלב הבנייה. 

למה כדאי להעסיק מפקח בנייה?

מפקח בנייה צפוי לא רק לחסוך לכם הרבה זמן והשקעה, אלא גם לייצג אתכם עם סל הכלים, הידע והחספוס הנדרש מול הגורמים המעורבים בפרויקט.

באופן כזה תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה זמן והשקעה בפרויקט וחשוב לא פחות, עלויות מליקויים פוטנציאלים בפרויקט אשר עשויים במקרים רבים לצוץ במצב של עבודה מחופפת ללא הבקרה של מפקח הבנייה. 

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?