פיקוח בנייה מטעם הדיירים

לקראת פרויקט תמ"א 38?

אתם צריכים מפקח בניה שיעמוד מאחוריכם!

חברת אשמורת מספקת שירותי פיקוח בנייה לפרויקטים תמ”א 38 וניהול הפרויקט משלב החתימות ועד לחתימה הסופית.

בשנים האחרונות אנו רואים מגוון רחב של פרויקטים העוסקים בהתחדשות עירונית לרבות תמ”א 38. במסגרת התחדשות עירונית משקי בית ובניינים משותפים רבים מעוניינים לעבוד יחד עם מפקח בנייה מטעם הדיירים אשר ישרת את האינטרסים האישיים שלהם. מפקח בנייה ידע לתת מעטפת הגנה הנדסית לצד ליווי ושמירה על אינטרס הדיירים מהשלב הראשוני של התאגדות הפרויקט ומענה על כל הלבטים ועד ליווי מלא של הפרויקט, בקרה, ביצוע בדיקות הנדסיות וליווי גם לאחר שלבי הפרויקט. 

אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות פיקוח בנייה מטעם הדיירים – בדיוק לשם כך נווה אשמורת פה לעשות לכם מעט סדר.

מה אנו צריכים לדעת על מפקח בנייה מטעם הדיירים?

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי “מפקח בנייה מטעם הדיירים” בעיקר בתקופה בה התחדשות עירונית הפכה לביטוי שגור בכל חדר מדרגות. מפקח בנייה מטעם הדיירים ו/או מפקח תמא 38 הינו מהנדס בניין לכל דבר ועניין אשר רכש השכלה אקדמית ומעשית ומשמש כ-פנים של דיירי הבניין בכל הקשור לנושאים הנדסיים ומקצועיים סביב הפרויקט.

מפקח בנייה מטעם הדיירים נועד לשרת את האינטרסים של הלקוח ותפקידו לפקח על טיב הביצוע ואיכות העבודה של העבודות הנעשות בבניין במסגרת התחדשות עירונית (תמ”א 38 ו/או פינוי בינוי). אנו למדים כי מפקח בנייה הינו חלק בלתי נפרד מן הפרויקט ויש לו תפקיד משמעותי בהצלחה של הפרויקט מאחר והוא הגורם האחראי לבדוק שכל העבודות מתבצעות על פי כל התכנונים הן מבחינת לוחות זמנים, מבחינת מפרט טכני נהלי עבודה, טכניקות איכותיות, בטיחות ושימוש בחומרי הגלם המובילים ביותר.

חשוב לציין כי מפקח בנייה מטעם הדיירים איננו מחליף את היזם אלא מהווה איש מקצוע מטעם הדיירים אשר נמצא עם יד על הדופק ותפקידו לוודא שהכל נעשה בהתאם לחוזה שנחתם מראש. מדובר באיש מקצוע לכל דבר ועניין אשר משדרג אלפי מונים את התהליך.

מתי אנו נמנה מפקח בנייה מטעם הדיירים?

משקי בית פרטיים ובניינים משותפים רבים תוהים מתי המן הנכון למנות מפקח בנייה מטעם הדיירים. אנו למדים כי הזמן הטוב ביותר למנות מפקח יעשה בתחילת התהליך כאשר אנחנו מתחילים לאפיין את הפרויקט ומתאגדים יחד לשם התחדשות עירונית. במרוצת השנים הכרנו לא מעט אנשים אשר חשבו כי יש למנות מפקח בנייה אך ורק לאחר החתימה עם החוזה והקבלן ו/או לחילופין לאחר הוצאות היתרי בנייה – אך מדובר בטעות מן היסוד.

אנו נרצה למנות מפקח בנייה מן הדיירים מן שלב אסיפת הדיירים, באמצעות מפקח בנייה אנו יכולים למקסם את הפרויקט שלנו ככל האפשר, לתכנן את הפרויקט בצורה נכונה ולשרת את כל האינטרסים האישיים שלנו יחד עם בעל מקצוע המתמחה בתחום.

מה הם הדברים הנעשים במסגרת פיקוח בנייה צמוד?

מפקח בנייה מטעם הדיירים הינו בעל מקצוע המתמחה בתחומו, במסגרת עבודה עם מפקח בנייה אנו רואים מגוון רחב של דברים הנעשים. לרבות: ביקורים שוטפים באתר, פיקוח על איכות הביצוע בהתאם לתוכניות ולמפרטים שסוכמו, פיקוח על דד-ליינים ולוחות זמנים, ביקור הנדסאי בניין והפקת דוחות הנדסיים, דיווחים שוטפים לדיירים על הנעשה באתר – ביצועים, לוחות זמנים, בקרת איכות, פרוטוקולים ועוד. 

כמו כן ינתן מענה גם בשלב הטכני והתכנוני במכרז אל מול היזם – בדיקת מפרטי המרכז בהתאם לתכנון, בחינת חומרי הגלם ואישורם, בדיקת הסכמים, מעקב אחר קבלת היתרי אכלוס ומגורים ואף ברגע קבלת המפתח יחד עם כתיבת דוח ליקויים ותיקונים לשנת בדק.

אמרתם פיקוח בנייה מטעם הדיירים אמרתם אשמורת

חברת אשמורת פיקוח בנייה ותשתיות הינה אחת מן חברות פיקוח הבנייה המובילות בישראל. החברה עובדת קרוב ל – 3 עשורים בעולמות הבנייה והפיקוח ועובדת יחד עם מהנדסים, מתכננים, אדריכלים ויועצים מן השורה הראשונה.

החברה מתמחה בהתחדשות עירונית והפכה כבר מזמן לבחירתם הטבעית של אלפי משקי בית בישראל. אנו מזמינים אתכם לבחור נכון, מזמינים אתכם לבחור נווה אשמורת.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?