פיקוח עבודות איטום

מפקחים על עבודות האיטום בבית

להיות בראש שקט, בלי נזילות ובלי דאגות

חברת אשמורת מספקת שירותי פיקוח על עבודות האיטום בבית, על מנת להבטיח עבודה תקינה, איכותית שתחזיק זמן לאורך זמן.

אתם מגשימים את החלום עליו חלמתם במשך נשים רבות ואתם מתחילים בבניית בית החלומות שלכם. כבר בשלב הזה חשוב מאוד להבין שמדובר בפרויקט מורכב אשר כולל בתוכו סעיפים רבים, שלבים מורכבים ובעלי מקצוע שצריך לנהל לאורך הפרויקט כולו על מנת לעמוד בזמנים, לא לחרוג בתקציב ולבצע את העבודה כנדרש.

תפקידו של מפקח בניה הוא ללוות את הפרויקט מתחילתו ועד סופו, כאשר מבטיחים שמירה על רמת העבודה ואיכותה, התנהלות חלקה וזורמת, זמני עבודה תיקנים, עמידה בתנים ועוד דורה של היבטים.

אחר השלבים הוא פיקוח על עבודת האיטום בבית. זהו שלב מהותי וקריטי אשר עלול לייצר לכם בעיות רציניות אם לא תתייחסו לסעיף זה ברצינות.

נגן וידאו

בואו נדבר קצת על עבודות האיטום בבניית בית

עבודת האיטום מבוצעת בשלבים המתקדמים יותר של בית, שלבים אלה מכונים גמרים. שלב זה הינו הסופי ולרוב הוא אינו זוכה להתייחסות הראויה, בשונה למשל מעבודות הצבע, החשמל והאינסטלציה, אבל חשוב להבין שהחשיבות של שלב זה אינה פחותה כלל.

מטרת האיטום הוא למנוע חדירה של מים, לחות ורטיבות, מהחלק החיצוני של הבית, לחלק הפנימי ובין החללים השונים של הבית לחללים אחרים – לדוגמה, מחדרי האמבטיה לחדרים הסמוכים.

חדירה של מים אל הבית עלולה להוביל לנזקים חמורים, החל מפגיעה בבריאות הדיירים הגרים בבית, חוזק החמורים ממנו עשויים הבית (עץ, ברזל וכומה), מפגעי אסתטיקה, ריח טחב ועוד. זו בדיוק הסיבה שאסור להקל ראש וחייב לבחור באנשי המקצוע המיומנים ביותר, עם החומרים האיכותיים ביותר על מנת לוודא שאכן העבודה נעשית על הצד הטוב ביותר.

קיימות מגוון רחב של עבודות אשר מבוצעות כבר מהלך בניית הבית. לדוגמה, את הגג אוטמים עם חומרים אקריליים או פולימריים, יריעות ביטומניות או זפת, כאשר הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות יריעות ביטומניות, אשר הוכחו כדרך היעילה והאמידה ביותר. בנוסף, אוטמים את הקירות החיצוניים של המבנה הכוללים אבני חיפוי, אשר את המרווחים ביניהם יש לאטום וגם את החיבור שלהם לקיר בצורה תקינה.

במידה ואין אבני חיפוי יש לבצע תיקונים של הטיח וצביעה מבחוץ. מעבר לכך, יש לדאוג לאיטום חדרים רטובים, בפרט חדר האמבט, איטום של מרתף במידה וישנה – כולל הקירות והרצפה, ועוד.

פיקוח על האיטום

פיקוח על איטום מוודא עבודה מושלמת על עבודות האיום בבית. למעשה את מפקח באיטום מומלץ לבחור כבר בשלבי ההתחלה של הפרויקט, שכן המפקח מגיע רק בימים בהם מדווחים לו כי מבצעים עבודות איטום בנכס.

ככל שתבחרו את מפקח האיטום כבר בשלב מוקדם יותר, הוא יוכל לסייע לכם בבחינת הצעת המחיר, מעבר על הסכמים ובחירת החומרים בהם תתבצע עבודת האיטום, הגדרת לוח הזמנים, תיאום מול בעלי מקצוע נוספים בפרויקט וכמובן פיקוח על הביצוע עצמו ותוצאותיו.

אנחנו בנווה אשמורת, מספקים שירותי פיקוח על איטום על ידי מומחים בתחום האיטום, עם ניסיון של מעל 25 שנה ומאות פרויקטים שנאטמו בצורה מושלמת, תודות לפיקוח הדוק ומסור.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?