פיקוח על תיקון ליקויי בניה

נמצאים בתהליך בניה?

אתם צריכים מפקח תיקון ליקויי בניה שיעמוד מאחוריכם.

חברת אשמורת מספקת שירותי פיקוח על תיקון ליקויי בניה ומבטיחים לכם מעקב ובקרה אחר עבודת הקבלן המבצע עד שלב הגשת הפרויקט.

ליקויי בניה הינה תופעה שכיחה אשר אנחנו נחשפים אליה מדי יום בהרבה מאוד בתים ודירות. אותם ליקויים ניתנים לגילוי ולחיזוי, עוד הרבה לפני שהליקוי מתפשט והופך לנזק של ממש, על ידי אנשי מקצוע מקצועיים וציוד טכנולוגי שמאפשר לנו גישה להרבה מאוד אזורים בבית, שהעין שלנו לא יכולה לראות.

במידה והתגלו ליקוי בניה, חשוב מאוד לפעול ולטפל בליקויים האלה בהקדם וזאת במטרה למנוע נזקים חמורים יותר. לרוב, במידה והזמנתם שירות של פיקוח בניה, תפקידו של מפקח הבניה לנהל ולעקוב לאורך הפרויקטים במטרה למנוע נזקים מסוג לזה על ידי מעקב, בקרה וניהול שוטף של אנשי המקצוע בשטח.

אנחנו באשמורת, מציעים שירותי פיקוח על תיקון ליקויי הבניה וזאת על מנת להבטיח שהליקויים אכן טופלו כראוי.

איך מגלים ליקוי בניה?

איתור ליקויי בניה, נעשה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ואנשי מקצוע מנוסים, אשר עוברים על הנכס ובודקים שהוא אכן נבנה על פי התקנים ועל הפי הסטנדרטים הכתובים החוק. החשיבות של הבדיקה הזאת היא מכרעת ולכן חשוב מאוד לבצע אותה כמה שיותר מהר, טרם נכנסים לבית במטרה למנוע עוגמת נפש של תיקון ליקוי כזה או אחר במהלך מגורים בנכס.

אנו עדים לכל סוגי הליקויים האפשריים – זה יכול להיות קיר עקום, ליקויים במערכות החשמל והאינסטלציה, האיטום או עוד מגוון רחב של כשלים אפשריים בכל סוגי הפרויקטים. זה יכול להיות בדירה חדשה שקניתם מקבלן, דירת יד שניה, פרויקט תמ”א 38 ועוד.

חברת הפיקוח, אשר מפקחת ומנהלת את הפרויקט, תפקידה להתריע על אותו המפגע ולדאוג לטפל בו עוד במהלך הבניה עצמה. אבל מה קורה במקרים של ליקוי בניה לאחר סיום העבודה?

הבטיחות שלכם לפני הכל

גם אם אתם בציפייה גדולה להיכנס לבית, אסור לזלזל ואסור להבליג על אף ליקוי. אותו נכס, ששילמתם עליו מילוני שקלים, צריך להיות מושלם ובטיחותי. מפגעים מכל סוג עלולים להיות מפגע בטיחותי של ממש, לכם ולמשפחה שלכם.

אז לפני שאתם מתחילים למלא את הנכס בריהוט ורצים להיכנס לבבית, חשוב להזמין חברה שתאתר את ליקוי הבניה שלכם, תציע פתרונות אפשריים לתיקון ואף תתקן את כל אותם הליקויים, טרם הכניסה לנכס.

איכות החיים שלכם בנכס החדש

אני לא יודע אם יצא לכם לגור בנכס שעובר שיפוץ, אבל אני יכול להבטיח לכם שזה לא נעים בכלל. מקלחת שנמצאת בתהליך של שיפוץ, מגבילה מאוד את דיירי הבית, יוצרת אבק רב ולכלוך והופכת את שגרת החיים שלכם, את איכות החיים שלכם ואת התקופה שבה הבית נמצא בתהליך שיפוץ לסיוט.

פיקוח על תיקון ליקויי בניה על ידי מקצוענים בלבד

אז תנסו לפתור את הדברים לבד או תחכו שהדברים יסתדרו מעצמם. התיקון חייב להתבצע כמה שיותר מהר על ידי צוות מקצוענים שמגיע, מטפל בליקויים ומוודא שיהיה לכם שקט כמה שנים קדימה. פיקוח על תיקון ליקויי בניה, יבטיח לכם שהעבודה אכן בוצעה כראוי וכי אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים שהבעיות לא יופיעו, לפחות לא בשלבי ההתחלה.

אנחנו באשמורת מציעים לכם שירות פיקוח על תיקון ליקויי בניה – מהיר, יעיל ובעזרת אנשי המקצוע המנוסים ביותר, המקצועיים ביותר, בשילוב טכנולוגיה מתקדמת שלא תשאיר שום ליקוי הרחק מזווית העין שלנו. אנו נסייע לכם בבחירת אנשי המקצוע שיטפלו בליקויים, נבצע מעקב ובקרה אחר הצוות ונבטיח לכם 100% טיפול בכל הליקויים שהתגלו.

אנחנו עומדים לשירותכם עם אנשי מקצוע מהטובים במשק, 4 חברות בת בתחומי התמחות שונים, ומעל 26 שנות ניסיון!

צרו איתנו קשר ונשמח להגיע להעניק לכם שירות מסור, אמין ואיכותי.

בדיקת ליקויי בניה – מה זה ולמה זה חשוב?

בחיים חשוב מאוד לשמור על בטיחות. בטיחות הבית שלנו יכולה להיות אחד הדברים הכי חשובים בחיים שלנו. רובנו נעשה הכול בשביל שהבית שלנו יהיה בטוח יותר כולל התקנה של מערכות אבטחה כמו אזעקה או מצלמות במעגל סגור. אם אנחנו באמת רוצים שהבית שלנו יהיה מקום מגורים בטוח אנחנו חייבים לוודא שאין בו ליקוי בניה. בדיקת ליקוי בנייה נעשית לרוב, בזמן בניית המבנה או הבניין, אך ניתן לעשות אותה גם לבניינים או מבנים שעומדים וקיימים כבר זמן רב. 

בבדיקת ליקוי בניה בודקים את יסודות המבנה וגם את כל נושא הבטיחות שלו נגד רעידות אדמה, שריפות או אסונות אחרים כמו למשל הצפה. חשוב לבצע את הבדיקה הזאת, כי היא יכולה לסייע לנו לדעת האם המבנה שבו אנחנו עובדים או גרים הוא בטוח או לא. במידה והמבנה מתברר כלא בטיחותי צריך לתקן את הליקויים שהתגלו בבנייה שלו.

מי רשאי לבדוק ליקוי בניה?

מי שרשאי לבצע בדיקת ליקויי בניה הוא בדרך כלל מהנדס בניין או הנדסאי בניין. למדינה אין הרבה מפקחי בניה ולכן אם חשוב לנו לבצע בדיקה של ליקוי הבניה בבית שלנו – כדאי לנו להזמין בודק פרטי מטעמנו או מטעם וועד הבית או הבניין. חשוב שנוודא שמפקח הבניה או בודק הבניה שאנחנו מזמינים הוא מהנדס מורשה. רק מהנדס בניין מקצועי יוכל לומר לנו האם יש נזק או ליקויים שונים בבית שלנו או לא. חשוב לוודא שהבדיקה עצמה תהיה יסודית ככל הניתן.

למה חשוב לבדוק ליקוי בניה?

חשוב לבדוק ליקוי בניה כי זה יכול להצביע על סכנה ממשית שיש במגורים בבית שלנו. אם אנחנו רוצים להרגיש בטוחים בבית שלנו ולדעת בוודאות שהילדים שלנו בטוחים בבית, אנחנו חייבים לבדוק זאת. בדיקה של הליקויים בבניין בו אנחנו גרים תאפשר לנו לדעת גם איך אפשר לתקן אותם וכמה תיקונים מבניים אלו יעלו לנו. 

חשוב לבצע את הבדיקה אודות ליקוי הבניה כי שינויים שונים חלים במבנים לאורך השנים בגלל תזוזות בקרקע, משקעי מזג אוויר, עייפות החומר – או פשוט עבודה לקויה שנעשית בבניית המבנה מלכתחילה. אם אנחנו חושדים שיש ליקויים בבית או בדירה בהם אנחנו גרים חשוב שנבצע בהם בדיקת בטיחות וליקויים מקיפה שיערוך מהנדס – כך נוכל לדעת בוודאות האם הבית שלנו בטוח למגורים או לא.

מה ההשפעות של מציאת ליקוי בניה בבניין או בית?

ההשפעות של מציאת ליקוי בנייה בבניין או בית יכולות להיות רבות:

  • הן יכולות להוביל לירידה בערך הכספי של הנכס
  • הן יכולות לגרום לפינוי הנכס מדיירים
  • הן יכולות להוביל לצו הריסה לנכס כי הוא מסוכן ולא ראוי למגורים
  • הן יכולות לחייב אותנו בביצוע תיקונים מבניים יקרים מאוד מבחינה כספית

אם נבחר שלא לבדוק האם יש ליקוי בניה בבית שלנו – נסכן את עצמנו ואת כל מי שגר בו. לפני שאנחנו רוכשים דירה או בית או שוכרים דירה או בית, כדאי לנו לבצע בנכס בדיקת ליקוי בניה. ביצוע בדיקה זו יאפשר לנו לדעת האם אנחנו באמת קונים או עוברים לגור בנכס איכותי או בנכס שהוא מסוכן.

למה חשוב לתקן את ליקוי הבניה בבית או בדירה שלנו?

חשוב מאוד להקפיד לתקן את ליקוי הבניה שיש בבית או בדירה שלנו. תיקון ליקוי הבניה שנמצאו במהלך בדיקה, יכול לאפשר לנו להפוך את הנכס שלנו למקום בטוח יותר וגם להעלות את הערך הכספי שלו. בית או דירה שיש בהם רטיבות, חדירה של נוזלים או גג מתפורר – שווים פחות מבחינה כספית והם גם מסכנים את מי שגר בהם. לאחר שנתקן את הליקויים בנכס שלנו נוכל להרגיש בטוחים יותר בו וגם להשכיר או למכור אותו תמורת מחיר הרבה יותר גבוה.

בסופו של דבר, המדינה לא מגלה מספיק אחריות בכל מה שקשור לתחום של פיקוח על ליקוי בניה. אם אנחנו רוצים להיות המבוגר האחראי ולהבטיח את הבטיחות שלנו ושל בני המשפחה שלנו, אנחנו חייבים לבצע בדיקת לקוי בניה. הבדיקה עצמה תשתלם לנו מאוד וכדאי לבצע אותה גם בשלבי הבניה השונים של הנכס וגם בנכס שכבר קיים שנים רבות. 

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?