שירותי כמאות

לקראת פרויקט חדש?

אתם צריכים שירותי כמאות מקצועיים!

חברת אשמורת מספקת שירותי כמאות ותכנון כמויות לצרכי בניה. רמת הדיוק שלנו גבוהה במיוחד וכאן – הרווח כולו שלכם.

כמאות היא למעשה הפעולה של חישוב כתב כמויות בכל מה שקשור לעבודות בנייה ושיפוץ. כתב כמויות הוא ההערכה של איזה חומרי בניין ואיזה כמות מהם צריך בבנייה של בית חדש או בשיפוץ של מבנה קיים. כתב הכמויות חייב להיות מדויק והוא חשוב מאוד לכל תהליך הבנייה והתקצוב שלו. הכמאי למעשה מודד את השטח בו בונים ומעריך על סמך תוכניות אדריכליות איזה כמות צריך מכל חומר בניין (חומרים כמו: קרמיקות, עץ, בטון, ברזל, מלט וכל חומר גלם אחר). 

על בסיס ההערכה של כתב הכמויות צוות הבנייה קונה את חומרי הבניין בהם יעשה שימוש בעבודות הבנייה והלקוח יודע כמה תעלה לו הבנייה.

באיזה תחומים יש צורך בשירותים של כמאי?

התחום העיקרי בו יש צורך בשירותים של כמאי הם תחומי הבנייה והשיפוצים. כאשר אנחנו עומדים בפני עבודת בנייה של בית או שיפוץ של דירה, אנחנו מתקצבים את העבודה לפי ההערכה מוקדמת. ההערכה המוקדמת של עלות העבודה מתבססת על:

  • הערכה של עלות כוח האדם והעבודה שלו
  • הערכה של עלות חומרי הבניין
  • הערכה של היקף העבודה

כל ההערכות האלו מתבססות על תוכנית אדריכלית אותה מתכנן אדריכל ולפיה בונים או משפצים את המבנה. לאחר שיש תוכנית אדריכלית כמאי מגיע לשטח המבנה, מודד אותה ומעריך את הכמויות של חומרי הבניין והגלם שיש בהם צורך לעבודות בניה אלו.

איך כמאי יכול לסייע בעבודות שיפוץ?

כמאי יכול לסייע בעבודות שיפוץ על ידי כך שהוא יכול לסייע לנו לחסוך כסף רב על עבודות הבנייה והשיפוץ של הבית שלנו. ככל שההערכה של הכמאי תהיה מדויקת יותר – כך נצטרך להוציא פחות כסף על קניית חומרי גלם שאחר כך לא יהיה לנו שימוש בו. חשוב שלפני תחילת שיפוץ הבית שלנו נערוך כתב כמויות מסודר ונדע בערך כמה כסף נצטרך להוציא על חומרי הגלם וחומרי הבניין על עבודות אלו.

למה חישובים מדויקים חשובים בתחום השיפוצים והבנייה?

חישובים מדויקים בתחום השיפוצים והבנייה על ידי אנשי מקצוע כמו כמאי, מעצב פנים, מהנדס או אדריכל יכולים לסייע לנו לחסוך הרבה מאוד כסף וגם עוגמת נפש. כאשר אנחנו מחשבים לא נכון את כתב הכמויות בעבודות השיפוץ שלנו – אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במחסור של חומרי גלם, מה שיכול לעצור ולעכב את עבודות הבנייה שלנו.

בסופו של דבר, אנחנו חייבים להיות מחושבים, כאשר אנחנו משפצים את הבית שלנו. ככל שנהיה מחושבים יותר ונדייק יותר בחישובים שלנו (של שעות העבודה ושל חומרי הגלם) שנצטרך בעת שיפוץ הבית שלנו – כך נוכל לחסוך יותר כסף. חישוב כתב הכמויות יכול להיות פשוט יותר כאשר שוכרים בעלי מקצוע שאנחנו יכולים לסמוך עליו לאורך זמן רב ולאורך כל עבודות השיפוץ שלנו.

להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור לך?
היי 👋 כאן שלומי מחברת נווה אשמורת.
איך אפשר לעזור?